Půjčky podle kategorie

Půjčky podle částky

PŮJČKY ONLINE

Půjčky online jsou rychle a snadno dostupné peníze pro všechny, kdo je právě potřebují. K jejich získání totiž stačí v pohodlí domova vyplnit online formulář a přiložit kopie (fotky) svých dokladů. To je vše. Nikam není nutné jezdit, nic dalšího nemusíte vyřizovat. Odpadá protivné papírování, čekání ve frontě na pobočce banky, abyste dostali výpis z účtu, čekání na pobočce poskytovatele, než na vás přijde řada. Online půjčku si v klidu a rychle vyřídíte doma, bez stresu, bez spěchu a klidně i o půlnoci.

Až vyplněnou žádost o půjčku odešlete (pouhým klinutím myši a zcela zdarma), v co nejkratším čase se na vámi uvedené telefonní číslo, případně na uvedený email ozve zástupce společnosti, která tento úvěr poskytuje. Pod jeho vedením dokončíte žádost, odešlete poslední nutné informace a kopie dokladů. Pak už jen počkáte, než se peníze dostanou na váš účet. Nebo než je dostanete v hotovosti. Ano, takto jednoduché to s online půjčkou většinou je.

U většiny úvěrů, které přesahují 5 000 nebo 10 000 Kč, pak nutné ještě doložit pravidelné příjmy. Ovšem není nutné hned běžet za zaměstnavatelem pro razítko, protože online jsou většinou poskytovány půjčky bez doložení příjmu potvrzeného zaměstnavatelem. Bude stačit, když doložíte výpisy z účtu nebo výplatní pásky.

Online poskytované úvěry vám mohou pomoci i díky půjčce před výplatou, kdy potřebujete svůj účet doplnit o pár tisíc na doplacení náhle vzniklých, a hlavně nečekaných výdajů. Peníze vám totiž přistanou na účtu nejpozději následující pracovní den. Když máte účet u stejné banky jako poskytovatel úvěru, budou vám peníze připsány několik okamžiků po schválení a jejich odeslání. Rychlé půjčky se totiž odesílají ihned po schválení.

Jestliže máte obavu o svou úvěrovou historii, můžete se zaměřit na půjčky bez registru. Jejich poskytovatelé totiž s registry dlužníků buď vůbec nespolupracují, nebo na aktuální zápisy neberou tak velký zřetel, jako například banky. A získat takto můžete třeba i 250 000 Kč.

Nicméně i tak musejí všichni poskytovatelé online úvěrů splňovat přísné podmínky zákona a dozorového orgánu, kterým je Česká národní banka (ČNB). Bez licence od ČNB dnes nikdo spotřebitelské online půjčky poskytovat nesmí.

Nebankovní půjčky poskytované online jsou obecně dostupnější většímu okruhu klientů. Dostupnější jsou díky tomu, že nebankovní společnosti jsou více ochotné podstupovat riziko poskytnutí úvěru i těm klientům, kteří nejsou zcela bezrizikoví. Za zvýšené riziko si však tihle poskytovatelé nechají zaplatit, proto jsou jejich služby většinou i dražší. Ovšem až na několik výjimek, ke kterým patří první půjčka zdarma nebo půjčky bez poplatku.

První půjčka zdarma je opravdu zcela zdarma. Vrací se jen ta částka, kterou jste si vzali, protože RPSN je 0 %. Půjčky bez poplatku jsou takové úvěry, u kterých platíte pouze úroky, ale žádné poplatky. Zde je RPSN shodná s výší úrokové míry. Valná většina online úvěrů se poskytuje jako půjčky bez ručení a bez zástavy nemovitostí.

Časté otázky

Ano, je to tak. Online půjčku si vyřídíte z domu, stačí k tomu počítač, tablet nebo mobilní telefon, samozřejmě s připojením na internet. Žádné návštěvy poboček, žádné fronty a žádné shánění razítek. Jen několik kliknutí a je hotovo.

Způsobů, jak se o tom můžete přesvědčit, je několik. Prvním z nich jsou stránky tohoto online srovnávače, kde je vždy uvedena cena v podobě RPSN. A najdete zde samozřejmě 0 %. Také můžete navštívit stránky poskytovatele, kde bude stejná informace. Pokud si o půjčku zažádáte, bude ve smlouvě a ve splátkovém kalendáři uvedená „celková částka splatná spotřebitelem“ stejně vysoká, jako je výše úvěru, o který jste vyjádřili zájem. RPSN bude samozřejmě 0 %.

Půjčky bez registru jsou větší skupinou úvěrů, u kterých si jejich poskytovatelé kladou různé podmínky pro poskytnutí. Vždy ale mají společný ten fakt, že záznamy v registrech dlužníků pro ně nejsou to nejdůležitější.
Někteří poskytovatelé s registry opravdu vůbec nespolupracují, takže ani váš případný negativní záznam v registru se do posuzování žádosti nepromítne. Jedná se většinou o úvěry do 10 000 korun, kde je případné vymáhání dluhu poměrně snadno řešitelné. Ale pozor, exekuce se vedou v jiných seznamech, než jsou registry dlužníků.
U půjček bez registru, ale ve vyšších částkách, se jejich poskytovatelé do registrů dívají. Pokud zde najdou negativní zápis, ovšem také vaši snahu situaci řešit, jsou ochotní vám poskytnout peníze i při nějakém tom škraloupu ve vaší finanční historii. Vše závisí na individuálním posouzení situace. Celkově však můžete čekat větší vstřícnost, než jakou vám projeví banka.

V případě půjček před výplatou jde standardně o rychlé úvěry s dobou splatnosti do jednoho měsíce. Proto si musíte splácenou částku vyhradit z následující výplaty nebo důchodu, případně jiné pravidelné dávky.

Nikoliv. Půjčka bez poplatku je pouze bez poplatku. Ale úrok se zde účtuje. Úvěry vždy mívají cenu složenou ze dvou částí, a těmi jsou právě úrok a poplatky. V tomto případě jsou nulové pouze poplatky. U první půjčky zdarma jsou nulové poplatky i úroky.

To vždy záleží na dohodě s poskytovatelem. Některé společnosti mají své kamenné pobočky, kam si pro peníze můžete přijít. Jiné vám doručí peníze až k vám domů nebo na vámi uvedenou adresu, třeba i do lázní nebo do zaměstnání. A některé společnosti mají nasmlouvanou síť partnerů, kteří peníze v hotovosti vyplácejí. Nejčastěji je to pošta, čerpací stanice, sázková kancelář nebo trafika. Na stejném místě pak můžete peníze i vrátit.

Rozhodně nemusíte. Většina nebankovních půjček poskytovaných online jsou bez ručení. I díky tomu jsou dostupné snadněji a hlavně rychleji.

Zaměstnavateli o svém plánu rozhodně říkat nemusíte. Úvěry nabízené v tomto online srovnávači jsou půjčkami bez doložení příjmu podepsaného zaměstnavatelem. Stačí výplatní pásky nebo výpisy z účtu, případně jen vaše prohlášení, že máte dostatečné příjmy ke splacení požadovaného obnosu.

Výhody/nevýhody půjček

 • snadné vyřízení z pohodlí domova
 • minimum papírování
 • rychlost vyřízení půjčky a získání peněz
 • možnost půjčky v hotovosti nebo na účet
 • možnost splácet v hotovosti nebo z účtu
 • možnost předčasného splacení
 • lze odložit splátky nebo prodloužit termín splatnosti
 • vyšší cena půjček (pokud se nejedná o první půjčku zdarma)
 • riziko předlužení klienta
 • vyšší cena odkladu splátek
 • některé půjčky je nutné splatit hned z následující výplaty

Naši partneři